Avcılar Çocuk Psikoloğu

avcilar-cocuk-psikologu

Avcılar çocuk psikoloğu desteği ile çocuğunuzun gelişim sürecindeki sorunlarını uzman bir yardım sayesinde daha rahat atlatmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda çocuğa hastaneye gittiği düşündürülmemelidir çünkü çocuk bu şekilde düşünürse kendisinin hasta olduğunu veya problemli olduğunu hissedebilir. Bunun için çocuklarla iletişimi iyi olan ve alanında deneyimli insanları tercih etmeniz önemlidir. Çocuk psikoloğuna gidip çocuğunuzla ilgili bazı gelişimleri daha sağlıklı hale getirmek için çocuğunuzun bir problemi olmak zorunda değildir. Çocuklar dış dünyaya açıldıklarında bazı şeyleri çok daha zor bir biçimde öğrenebilirler veya algılarına öğrendikleri şeyi oturtamayabilirler. İşte bunun için Avcılar çocuk psikoloğu yardımı almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

avcılar çocuk psikoloğu

Tuvalet Alışkanlığı

Çocuğunuzun tuvaletini yapma alışkanlığı her çocukla aynı zamanda meydana gelmeyebilir. Bu durum çocuğunuzun problemli olduğunu göstermez her çocuğun öğrenme kabiliyeti farklı boyutlardadır aynı zamanda çocuğun buna hazır olmaması bunu hiç yapamayacağı anlamına da gelmez. Çocuğun tuvalet eğitimini tamamlaması için hem fizyolojik hem de psikolojik olarak hazır olması gerekmektedir ebeveynler çocuklarını baskıyla tuvaletini yapmasına zorlamamalıdır. Çocuklar fiziksel olarak kaslarını kontrol edebilmeye 18. ve 36. aylar arasında başlar. Yani kimi çocuk 18. ayda tuvaletini yaparken kimi çocuk farklı bir ay içerisinde veya daha sonra tuvalet alışkanlığını kazanabilir. Sonucunda çocuk kaslarını kullanarak kendi iradesiyle tuvaletini yapabilmenin mutluluğunu yaşadığı için daha sonrada bu eylemini kolaylıkla gerçekleştirebilir. Bu tarz şeyler anne veya baba yardımıyla kolaylıkla öğrenilebilir fakat sorun geçmiyor çocuğa tuvalet eğitimini veremiyorsanız ve çocuk kesinlikle eğitimi reddediyorsa bir uzman tarafından yardım almanız gerekebilir.

Çocuğum Okula Gitmek İstemiyor Ne Yapmalıyım?

Çocuklar doğdukları andan itibaren aileleriyle birlikte olmaya alışmışlardır. Özellikle evde sürekli bir anne figürü ile birlikte yaşarlar. Fakat bir süre sonra çocukların okul çağı gelir. Çocuk artık dış dünyayla tanışmalı yeni insanlarla karşılaşmalı, yeni bilgiler öğrenmeli ve hayata karışmalıdır. Bu noktada bir çok çocuk evden çıkıp okula gitme konusunda zorluk çekebilirler bu ayrılık onların gözünde büyüyebilir onları korkutabilir. Çocuklara bu dönemde dış dünyanın iyi yönlerinden bahsetmek, anlatmak gerekir. Eğer anne kaygılı ve dış dünyaya dair korkularını çocuğuna yansıtırsa çocuk daha fazla korkar ve bu yüzden hiçbir zaman evden çıkmak istemez. O yüzden çocuğa her şeyi anlatmak gerekebilir. Avcılar çocuk psikoloğu yardımıyla çocuğunuzun tüm korkularına ve sorunlarına yardımcı olarak bu evreleri birlikte atlatabiliriz.

Arkadaşlarınla Paylaş!