Bahçeşehir Pedagog

Pedagog, çocuk eğitimcisi anlamı taşır. Belirli eğitimler sonucunda pedagog olan kişiler çocuğunuzun gelişim sürecinde sizlere ve çocuğunuza yardımcı olurlar. Çocuklar, özellikle okul öncesi dönemde birçok farklı problemle karşılaşabilir veya hayatın getirdiği rutin alışkanlıklara uyum sağlamakta zorluk çekebilir. Aile içerisinde hiçbir sonuç vermeyen eğitimler ile karşılaşıyorsanız uzman bir pedagog yardımı almanız gerekebilir. Bahçeşehir pedagog ile çocuğunuzun, hayatının geri kalanında ayaklarının üzerinde daha sağlam durabilmesini, kendisini keşfetmesini, sorunlarıyla yüzleşip onları aşabilmesini sağlayabilirsiniz.

Bu bağlamda çocuk için doğru pedagog seçimi çok önemlidir. Başakşehir pedagog olarak çocuklarınızla samimi bağ kuruyor onlarla iletişime geçiyor ve problemleri birlikte aşmaya çalışıyoruz.Böylelikle bu samimiyet ışığında çocuklarınız kendini daha rahat ifade etmeye başlıyor ve sorun tespiti hızla gerçekleşiyor.

Bahçeşehir Pedagog

Çocuklar Evdeki Sıkıntılardan Ne Kadar Etkilenirler?

Çocuk, yaşadığı ev içerisinde bulunan kişileri büyüme döneminde rol model alarak hayata ilk adımlarını atmaya başlar. Onlar anlamaz diye düşünerek evin içerisinde yaptığınız hareketleri bir süre sonra çocuğunuzdan da rahatlıkla görebilirsiniz. Çocuklar ev içerisindeki problemleri kolaylıkla algılayabilirler hatta belki de bu durumdan kendilerini bile sorumlu tutabilirler. Ebeveynler çocuğun olduğu ortamda yüksek ses ile kavga etmemeli ve problemleri çocuğa çok fazla yansıtmamalıdırlar.

Çocuk sürekli kavga olan bir ortamda büyürse bilinç altı tüm bu görüntüleri hafızasında biriktirir ve ileride onun için büyük sıkıntılara yol açar. Bu tarz tartışmalarla büyüyen çocuklarda ileride çoğu zaman öfke kontrol problemleri oluşur.

Çocuğumla Daha Sağlıklı Bir İletişim Kurmak İstiyorum

Çocuğunuzla iletişiminizin kuvvetli olması için onunla tıpkı bir yetişkinle konuşuyormuş gibi iletişime geçmeli, sizden korkmamasını ve her şeyini rahatlıkla size anlatmasını sağlamalısınız. Bahçeşehir pedagog olarak önerimiz, eğer çocuğunuzu yaptığı hatalar sonucunda cezalandırıyor veya kızıyorsanız bu yöntemden vazgeçmeniz doğrultusunda olacaktır. O zaman çocuk kızacağınızdan korktuğu için her şeyi sizden gizlemeye ve ilerleyen yaşlarda da yalan söylemeye başlayacaktır. Yalan problemiyle karşılaşmamak için çocuğunuzun hatalarını dinlemeye başlayın. Ona bir problem olmadığını ve sizinle konuşabileceğini gösterin. Bahçeşehir pedagog olarak daima samimiyetin gücüne inandık. Çocuğunuza da nasıl yaklaşırsanız o da size o şekilde karşılık verecektir.

Arkadaşlarınla Paylaş!