Bakırköy Pedagog

Bakırköy pedagog ile birlikte çocuklarınıza her türlü konuda yardımcı olarak daha iyi yarınları olması için çabalıyoruz. Çocuklar henüz yeni adım attığı dünyadaki birçok şeyi biz yetişkinlerden daha zor öğrenir ve kabullenir. Kendi içerisinde mantığına yerleştirmeye çalıştığı şeyler bazen onu zorlayabilir ve beraberinde de probleme dönüşebilir. Kıskançlık, tırnak yeme, agresif hareketler gibi birçok duygu da bu problemlerle beraber çocuğun hayatına girebilir. Yaşadığı problemleri, korkuları farklı biçimlerde yaşayan ve aktaran çocukların kendi iç dünyası sandığımızdan daha karışık olabiliyor. Bakırköy pedagog ile size çizeceğimiz yolda çocuklarınızın eğitiminde ebeveynlere de büyük rol düşüyor. Ebeveynlerin çocuklarının gelişim sürecinde her alanda yanında ve destek olması gerekiyor.

Ailenin Çocuğun Dünyasındaki Önemi

Çocuklar doğdukları andan itibaren anne ve babalarına karşı bir duygusal bağ duygusuyla yetişirler. Çocuğun ilk gördüğü ve model olarak aldığı insanlar anne ve babalardır. Eğitim her daim ev içerisinde başlar. Çocuk, aile içerisinde yaşadıklarını hayatının en büyük deneyimleri olarak içerisinde saklıyor. Anne ve baba kavramının birbirinden ayrılmasını kabullenemeyen çocuklar çoğu zaman boşanma süreçlerinde büyük problemler de yaşayabiliyor. Çocuklar özellikle okula başlama dönemlerinde annelerinden ayrıldıklarını düşündükleri için sıkıntı yaşayabilirler. Bu ayrılık döneminde annelerin çocuklarına dış dünyadan bahsetmeleri faydalı olacaktır. Anne, dış dünyaya olan kaygılarını sürekli olarak çocuğa yansıtırsa çocuk da korktuğu için anneden ayrılamayabilir.

Çocuklarda Öfke Problemi

Okul öncesi dönemde çocuklar, bir süre öfke problemi yaşayabilirler. Emeklemeden yürümeye geçen çocuk, artık kendi başına da birçok şeyi yapabileceğini hissederek kendisini üstün ve güçlü görmeye başlar. Her şeyini kendisi halletmek isteyen çocuk sıklıkla ailesine hayır cevabı vermeye başlar. Bu dönemde çocuğunuzdan hayır kelimesini sıklıkla duyabilirsiniz. Öfkeye öfkeyle karşılık vermemelisiniz. Ebeveynlerin sakin kalması çocuğun bu dönemi daha hızlı geçirmesini sağlayacaktır. Özellikle anneler daha yatıştırıcı olmalıdır. Çocuğun duygularını anlamanız ve ona aktarmanız da bu süreçte önemli olacaktır. Çocuklar üzgün olduklarında, öfkelendiklerinde veya kırıldıklarında tüm bu problemleri karşı taraftan duymak isteyebilirler. Çocuğunuzun öfke nöbetleri veya kaygıları bitmiyorsa bu konuyla ilgili olarak mutlaka bir uzmandan yardım almanız gerekir. Bakırköy pedagog hizmetimizle çocuğunuzun ve sizin daha verimli, sağlıklı bir geleceği olabilir.

Arkadaşlarınla Paylaş!