Başakşehir Çocuk Psikoloğu

Çocuklar gelişim süreçleri içerisinde dünyayı yeni yeni keşfetmeye ve kendini anlamaya başlar. Bu esnada da öğrenmesi gereken birçok şey olduğunu görür. Bazen tüm bu karmaşa ile baş edemeyen çocuklar birtakım problemler yaşayabilir, bazı şeyleri öğrenmekte güçlük çekebilir ya da kendini ifade etmekten korkar. Başakşehir çocuk psikoloğu bağlamında böyle durumlarda ev içerisinde çözemediğiniz problemleri bir uzman yardımıyla aşmanızı öneriyoruz. Böylelikle çocuğunuz gelişim sürecini daha sağlıklı bir biçimde gerçekleştirmiş olur ve ileride adımlarını yere daha kuvvetli basabilir. Her şey, geleceğimizin mimarı olan çocukların kendini daha iyi hissedebilmesi ve hayatta daha iyi konumlarda var olabilmesi için. Çocuğunuzun Başakşehir çocuk psikoloğu ile bağ kurabilmesine ve problemlerini ona açabilmesine yardımcı olun.

Başakşehir çocuk psikoloğu

Kardeş Kıskançlığı

Çocuklar evde tek çocuk olduğu dönemlerde ilginin sadece kendi üzerinde olmasına fazlasıyla alışırlar ve bu ilgiyi hiçbir zaman kaybetmek istemezler. Bundan dolayı da bir çocuğun daha aileye katılma fikri ilk etapta hiçbir çocuğun kulağına hoş gelmeyecektir. Bazı çocuklar bu evreyi kısa sürede atlatsa da bazı çocukların kıskançlıkları hemen geçmeyebilir. Böyle durumlarda çocuğa hayatında aslında hiçbir şeyin değişmeyeceğini anlatmalısınız ve uygun bir dille bebeğin gelişini konuşmalısınız. Tıpkı bir yetişkinle konuşur gibi çocuğunuzla konuşmanız faydalı olacaktır. Bebeğin bir anda eve gelmesi çocuğa garip gelebilir bu yüzden öncesinde mutlaka onunla iletişime geçin. Başakşehir çocuk psikoloğu olarak tavsiyemiz çocuğunuzla bebek doğmadan önce yaptığınız aktiviteleri gerçekleştirmeniz ve çocuğa onunda daha önce bir bebek olduğunu anlatmanız.

Başakşehir Çocuk Psikoloğu

Peki biz kimiz ve neler yapıyoruz? Gülşah Öztürk Erten ile çocuğunuzun geleceğinin daha verimli ve sağlıklı olabilmesi adına çeşitli terapiler yapıyoruz ve çocuğunuzun sorunlarıyla yüzleşerek aşmasına yardımcı oluyoruz. Çocuklar bazen problemlerinin ne olduğunu değerlendiremez veya aktarmaktan çekinebilir. Karşı taraf olarak onlara yeterli güveni sağladığımızda çocuğunuz ile iletişimimiz daha da kuvvetlenecektir Aile olarak sizin de her daim çocuğunuzun yanında olmanız ve destek sağlamanız onun için daha iyi olacaktır ve kendini daha güvenli şekilde anlatabilecektir. Çocuğunuzun eğitim sürecinde sıkıntılar yaşaması onu problemli bir insan yapmaz, tüm bunlar bir uzman yardımıyla geçebilir.

Arkadaşlarınla Paylaş!