CAS Testi Bakırköy Pedagog Hizmeti

Çocukların belirli bir yaşa geldikten sonra ailelerin çalışma hayatına dönmek zorunda kalması psikolojik açıdan çocuklarını etkiliyor. Özellikle aileden bağımsız bir şekilde çocukta oluşabilecek problemlerin belirlenmesinde ailelerin yetersiz kalabildiği görülüyor. Bu yetersizlik sonucunda verdiğimiz hizmet ile çocukların problemlerinin en iyi şekilde belirlenmesi ve bu problemlerin en sağlıklı yollardan çözümlenmesini amaçlıyoruz. Problemlerin belirlemesinde firmamızın kullandığı CAS testi Bakırköy içerisinde bu testin yapıldığı tek yerdir.

CAS Testi Ne Anlama Gelir?

Bu test yabancı ülkeler tarafından geliştirilmiş olup Türkçeye uyarlanmıştır. Zihinsel değerlendirme sistemi anlamına gelen bu test 5 ile 17 yaş arasındaki çocukların psikolojik sorunlarının belirlenmesinde kullanılır. Kullandığımız CAS testi örnekleri çocukların birden fazla alanda değerlendirilmesini sağlar.

Çocuklara Uygulanan CAS Testi Bakırköy İçerisinde Hangi Alanlarda Uygulanır?

CAS testinin uygulama alanları birkaç başlık altında toplanabilir. Bu başlıklar şöyledir;

  • Hiperaktivite görülen ve dikkat eksikliği yaşayan çocuklar,
  • Öğrenmede güçlük çeken çocukların belirlenmesi,
  • Zihinsel olarak engel olan çocukların değerlendirilmesidir.

Bu maddelerden ilkinde çocuklara verilen uyarıcılara çocuğun verdiği tepki ölçülür. Uygun bir şekilde verilen uyarıcıya çocuğun yönelmesi, uygun olmayan bir şekilde verilen uyarıcıya karşı çocuğun gösterdiği direncin ölçülmesi sağlanır. Yaptığımız CAS testi Bakırköy içerisinde bulunan çocuklar için bilişsel olarak sahip oldukları aktiviteleri organize etmekte başarılı olup olmadıkları gözlenir.

İkinci madde olan öğrenme güçlüğünde çocuklara verdiğimiz şifrelerin çözülme hızını ve yöntemini değerlendiriyoruz. Uygulanan CAS testi Bakırköy şartlarında yaşayan aileler için çocuklarının matematiksel olarak değerlendirilmesini sağlıyor.

Çocuğunuzun Zihinsel Engelli Olup Olmadığını Biliyor Musunuz?

Pek çok aile çocuklarında görülen farklı davranışın iyi yönde değerlendirilmesi gerektiğini düşünür. Yapılan bu hata sonucunda çocuklarda bulunma ihtimali olan zihinsel engelin belirlenmesi ve erkenden tedavi edilmesinde geç kalınır. CAS testi Bakırköy içerisinde tarafımızdan uygulanması sonucunda çocukların mutsuz olmayacaklarını ailelerin bilmesi gerekir. Yapılan test sonucunda çocuklar olumsuz bir puan almayacağı için tüm süreç boyunca çocuk zihinsel engeli olsa dahi başarı hissini tadacaktır.

Tüm ebeveynlerin çocuklarını 5 ile 17 yaş arasında bu teste tabi tutması için Bakırköy’deki uzman pedagogumuza gelmelerini tavsiye ediyoruz.

Arkadaşlarınla Paylaş!

Bir Cevap Yazın