Halkalı Çocuk Psikoloğu

Halkalı çocuk psikoloğu ile beraber yürüteceğiniz süreç sayesinde çocuğunuzun gelişim süreci çok sağlıklı bir biçimde ilerleyebilir. Çocuğunuzun problemlerini çözmesi için bir uzmana ihtiyaç duyabilirsiniz. Böylelikle uzman bir yardım sayesinde çocuğunuz sizinle paylaşamadıklarını pedagogumuza iletebilir. Çocuğun terapiye gelirken öğrenmesi gereken birtakım şeyler olabilir. Mesela bu terapiye hasta veya problemli olduğu için geldiği düşündürülmeden çocuğa terapi uygun bir dille anlatılmalıdır.

Çocuk psikoloğu, pedagog seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken bazı etkenler vardır. Bunların en başında deneyimli ve samimi bir pedagog ile iletişime geçmek geliyor. Aksi durumda çocuk,karşı tarafı samimi bulmadığı için onunla iletişim kurmayı reddedebilir.

Halkalı çocuk psikoloğu

Tuvalet Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır?

Çocukların tuvaletlerini yapmayı öğrenme zamanı her çocuk için farklı aralıklarda olur. Yani çocuğunuzun başka birisinden daha sonra tuvalet alışkanlığını edinmesi bir problem değildir. Çocukların kaslarını kontrol edebilme süreci 18. ve 36. aylar arasında gelişir. Yani sizin çocuğunuz bu aralıktan herhangi birinde tuvaletini yapabilir. Çocuğu tuvalet alışkanlığını kazanabilmesi için hem psikolojik hem de fizyolojik olarak hazır olması gerekiyor. Çocuğunuz kaslarını kendisi kullanmaya başladığında sonuçtan mutlu olacaktır ve eyleme devam edecektir. Bu süreç içerisinde çocuğu cezalandırmak veya ona tuvalet alışkanlığını edinemediği için kızmak süreci zorlaştıracaktır. Bu tarz eğitimler anne veya baba tarafından öğretilebilir fakat bazı çocuklarda durum farklı olabiliyor böyle durumlarda sorun geçmiyorsa çocuğunuz tuvalet eğitimi kesinlikle reddediyorsa bir uzmandan yardım almanız gerekir.

Halkalı Çocuk Psikoloğu

Halkalı çocuk psikoloğu olarak çocuğunuzun gelişimi sürecinde size ve çocuğunuza yardım ederek daha sağlıklı bir gelecek inşa edebilmenizi sağlıyoruz. Özellikle okul öncesi dönemde çocuklar problemlerini kolaylıkla karşı tarafa aktaramayabilirler bu yüzden de problemleri kendi içerisinde daha büyük hale getirirler. Çeşitli terapiler sonucunda çocuğun kendini daha rahat ifade edebilmesi sağlanır. Halkalı çocuk psikoloğu olarak tüm bu süreç içerisinde ailenin devamlı olarak çocuğun yanında olması gerektiğini söylüyor bunu öneriyoruz. Çocukların küçük yaşlarından itibaren tüm korkularıyla yüzleşmesi, gerekli eğitimleri kazanabilmesi ve daha sağlıklı bir büyüme dönemi yaşaması ilerideki hayatında onun daha kontrollü, bilinçli ve sağlıklı bir birey olmasını sağlayacaktır.

Arkadaşlarınla Paylaş!

Bir Cevap Yazın