Halkalı Pedagog

Pedagog kavramı çocuk psikolojisi uzmanlarıyla sık sık karıştırılıyor ve doğru tanım çoğu zaman gerçekleştirilemiyor aslında Pedagog çocuk eğitimcisi anlamına geliyor. Pedagoglar çocuklarınızın gelişim süreçlerinde onlara yardımcı olur ve daha sağlıklı bir gelecekleri olmasına katkıda bulunurlar. Halkalı Pedagog hizmetimizde pedagoglar, oyunlar, terapiler, aile danışmanlıkları gibi uzmanlıklarla çocuğunuza ve size tüm bu süreçte yardımcı olurlar. Çocuklarınızın ileride ayaklarının üzerinde daha sağlam durabilmesi için bu dönemlerde tüm problemlerini en aza indirmesi ve onu korkutan olayları atlatması gerekir. Çocukların iç dünyalarında yaşadığı şeyleri dışa vurma biçimi yetişkinler kadar keskin ve belirgin bir şekilde gerçekleşmeyebilir hatta anne ve babalar çoğu zaman çocukların neyi sıkıntı ettiğini anlamayabiliyorlar. Böyle durumlarda bir uzman tarafından yardım almanız sizin ve çocuğunuzun geleceği için daha verimli olacaktır.

Halkalı pedagog

Oyun Terapisi Nedir?

Çocukların henüz yeni yeni keşfettiği dünyada hayal güçleri yetişkinlere oranla çok daha renkli ve canlıdır. Kendi iç dünyasında yaşadığı sıkıntıları, problemleri veya farklı şeyleri oyuncaklar ve hayal gücü yardımıyla bizlere aktarması anlatmaya çekindiği olayları gözler önüne serebilir. Çocuk, oyun terapisi esnasında yaşadıklarını elindeki oyuncaklar yardımıyla canlandırır böylelikle karşı tarafa problemlerini aktarmış olur aynı zamanda oyun terapisi esnasında çocuk aynı olayı tekrar yaşadığı için problemleri ile yüzleşmeye bir yerden başlamış olur. Ailenin her terapi esnasında olduğu gibi bu terapi de de çocuğun arkasında olduğunu hissettirmesi çocuk için ciddi bir önem taşır. Halkalı pedagog alanında çocuklarınıza daha farklı ve sımsıcak bir dünya sunarak kendilerini ifade etmelerini sağlıyor ve gelecekleri için çaba sarf ediyoruz. Çocuklar bizim yarınlarımız ve bu yarınlarda yüzleri her zaman gülsün istiyoruz.

Terapide Aile Desteği

Eğitimin her türlüsü aile içerisinde başlar fakat bazı problemler çocuğun eğitim sürecini etkileyebilir veya kesintiye uğratabilir. Çocuğun gelişim sürecini sağlıklı bir biçimde ilerletebilmesi için bazen bir pedagog veya çocuk psikoloğuna ihtiyaç duyulabilir. Halkalı pedagog olarak çocuklarınızın daima yanında durarak onlara destek olmanız gerektiğini vurguluyoruz. Çocuk, ailenin desteğini arkasında hissettiğinde daha emin adımlar atacaktır. Ayrıca ailenin terapi esnasında çocuğun yanında olması terapinin aslında kötü bir şey olmadığını da çocuğa gösterir. Ailelerin pedagog seçiminde dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır en önemlisi ise çocuğunuzun karşısındaki insan ile samimi bir bağ kurup kuramadığıdır.

Arkadaşlarınla Paylaş!