Pedagog Esenler Hizmeti İle Çocuğunuza Yardımcı Olun

Tıpkı yetişkinler gibi her çocuğun farklı karakteri, eğilimi, istekleri, sevdikleri ve sevmedikleri vardır. Aradaki tek fark bunu gösterme biçimidir. Yetişkin bir birey isteklerini dile getirir veya hareketleri ile karşı tarafa belli eder. Fakat çocuklar için durum her zaman böyle olmayabilir. Olumsuz olduğunu düşündüğü zamanlarda hırçınlaşabilir ve farklı tepkiler verebilirler. Pedagog Esenler tavsiyelerimizde daima onlarla iletişiminizi kuvvetli bir biçimde devam ettirmeniz gerektiğini ailelere anlatıyoruz.

Çocuğunuz ile iletişiminiz ne kadar kuvvetli olursa bağınız da o kadar iyi kurulacaktır. Böylelikle çocuk yaptığı hataların farkına vardığında ilk olarak sizin yanınıza gelebilecektir. Bağırmak, kızmak ve cezalandırmak çocuğu sizden uzaklaştıracaktır. Pedagog Esenler hizmetimizde de her zaman belirttiğimiz gibi çocukları kendinizden uzaklaştırdığınızda hatalarını size söylemekten çekinecek, saklamaya belki de sonrasında yalan söylemeye başlayacaktır.

Size gönül rahatlığı ile her şeyi anlatabileceğini ona hissettirdiğinizde tüm süreçleri beraber ve daha kolay bir biçimde anlatabilirsiniz.

Çocukların Kendi Dünyalarına Ve Kararlarına Saygı Duyun

Okul öncesi dönemde çocukların öğrenmesi gereken birçok eğitim vardır ve bunların bazıları onları zorlayabilir. Tuvalet eğitimi, düzenli yeme alışkanlığı, yürümek, konuşmak gibi ihtiyaçları yerine getirdikten sonra çocuk, kendi kendine bir şeyleri başardığı için özgüveni yerine gelecektir.

Kendine olan güvenini kazanmış olan çocuk, hayatında bir şeyleri başardığını hissettiği için mutlu olacaktır. Bunlar temel ihtiyaçlar olsa da daha sonrasında çocuğun sevdiği renkler, gitmek istediği yerler veya yapmak istediği aktiviteler konusunda onunla ortak bir payda da buluşmaya çalışın. Böylelikle çocuk,kendi seçimlerini yapabilmeyi ve ayakta durmayı öğrenecektir.

Pedagog Esenler Desteğinin Önemi Nedir?

Pedagog Esenler hizmetimizde de belirttiğimiz üzere pedagog, çocuk eğitimcisi anlamını taşır ve özellikle küçük yaşlarda yaşanan problemlerde, çocuğunuza ve size yardımcı olur. Kimi çocuğun öğrenme hızı diğerinden fazlayken bir diğerinde süreç yavaş ilerleyebilir. Siz bunu bir problem veya sorun olarak görürken bir pedagog yardımı ile daha kolay bir biçimde atlatabilir ve çocuğunuzun huzurlu yarınlar inşa etmesine yardımcı olabilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş!

Bir Cevap Yazın