Pedagog Etiler Hizmeti

Pedagog, çocuk eğitimcisi anlamına gelir. Çeşitli eğitimlerden geçerek pedagog unvanını alan kişiler, çocuğunuzun gelişim sürecinin daha sağlıklı bir biçimde geçmesi konusunda size ve çocuğunuza yardımcı olur. Çocuklar da tıpkı yetişkinler gibi farklı problemler ile karşılaşabilirler, özellikle okul öncesi dönemde bu problemleri gözlerinde büyütebilir veya içinden çıkılamayacak bir durum gibi görebilirler. Bu tarz durumlar ile karşılaşıldığında ilk olarak ailenin çocuk ile etkili bir iletişim kurmaya çalışması ve sorunu anlamak için çocuk ile vakit geçirmesi gerekiyor. Eğer çabalarınızdan sonuç alamıyorsanız pedagog Etiler hizmetimizden faydalanarak bir uzman ile iletişime geçebilirsiniz.

Çocuk için uygun ve alanında iyi olan bir Pedagog seçmek de oldukça önemlidir aksi takdirde çocuk sıkıntılarını, sorunlarını karşı tarafa açmayabilir ve terapileri de reddedebilir.

Ev İçerisindeki Davranışlarınızın Çocukları Etkilediğini Unutmayın

Çocuklar ev içerisindeki problemleri tahmin ettiğinizden daha kolay biçimde anlar ve tüm bu problemler esnasında yaşanan tartışmaları, kendi içerisinde biriktirir. Bazı durumlarda ise çocuk, kendini tüm olanlardan sorumlu tutar. Çocuk kendini suçlamaya başladığında ise özgüveni ve gelişim süreci olumsuz yönde ilerleyecektir.

Pedagog Etiler hizmetimizde de tavsiye ettiğimiz gibi, çocuklarınızın yanında yüksek sesli tartışmalarda bulunmayın. Okul öncesi çağlarında çocuklar en çok ailesini gördüğü için ev içerisindeki insanları kendine rol model edinecektir. Ve bu da yetişkinlik dönemini doğrudan etkileyen bir problem olarak yıllar sonra karşınıza çıkabilir.

Çocuğunuz İle Olan İlişkinizi Gözden Geçirin

Çocuğunuz ile kuracağınız iletişim esnasında onu tıpkı bir yetişkin gibi ciddiye almalı ve her şeyini size anlatabileceğiniz ifade etmeniz gerekir. Böylelikle çocuk, tüm sıkıntılarını ve sorunlarını ilk olarak size anlatacak ve sizden yardım isteyecektir. Pedagog Etiler hizmetimizde de ebeveynlere önerdiğimiz en önemli detay, çocukları ile kurdukları iletişime dikkat edilmesi doğrultusundadır.

Cezalandırma yöntemi ve çocuğunuza vereceğiniz tepkiler onu sizden uzaklaştıracaktır. Sesinizi yükseltmeden onunla iletişime geçmeye özen gösterin. Aksi bir durumda çocuk, zaten kızacağınızı düşündüğü için hatalarını gizlemeye başlayacaktır.

Arkadaşlarınla Paylaş!

Bir Cevap Yazın