Pedagog Güngören Hizmeti İle Gelişim Süreci İçin Tavsiyeler

Pedagog Güngören tavsiyelerimizin başında, çocuklarınızla etkili bir iletişim kurabilmeniz geliyor. Öncelikle atlamamanız gereken bir konu var o da eğitim sürecinin ailede başladığı. Çocuk ilk olarak kimi görür ve kiminle büyümeye başlarsa onu kendine model edinecektir.

Bundan dolayı çocuğun yanındaki hareketlerinize, davranışlarınıza hatta ses tonunuza bile dikkat etmeniz gerekir.  Yüksek sesin ve tartışmanın ağırlıklı olduğu ortamlarda çocuk olanlardan, tahmin ettiğinizden daha çok etkilenebilir. Tartışma esnasında orada bulunan çocuklar bazı durumlarda kendilerini de tartışmadan sorumlu tutabilirler.

Öfke kontrol problemi yaşayan yetişkinlerin birçoğunun çocukluk döneminde tartışmalara maruz kaldığı öğreniliyor. Çocuğunuzun gelişim sürecini sağlıklı bir biçimde geçirebilmesi için pedagog Güngören hizmetimiz ile daima yanınızdayız.

Oyun Terapisi Nedir? & Ne İşe Yarar?

Oyun terapisi, çocukların yaşadıkları olayları, kırgınlıklarını, üzüldüğü anları daha iyi ifade edebilmesine yardımcı olur. Çocuklar, yetişkinler kadar kolay bir şekilde kendilerini ifade edemeyebilirler tam bu noktada ise oyun terapisi onlara yeni bir ifade etme biçimi kazandırır.

Pedagog Güngören hizmetimizde çocuklarla gerçekleştirdiğimiz oyun terapileri esnasında onların kendilerini nasıl daha rahat anlattıklarını görebiliyoruz. Çocuk, oyuncaklar sayesinde yaşadığı olayları tekrar canlandırabiliyor böylelikle yaşanan olaya kendi sonunu kendisi belirlerken üstesinden gelmeyi de öğrenmiş oluyor.

Çocuklar açısından oldukça etkili olan bu yöntem sayesinde problemlerin sebebi çok daha kolay anlaşılabiliyor ve aile ile beraber bir çözüme ulaşılıyor.

Çocuklarda Kardeş Kıskançlığı Nasıl Önlenir?

Çocuklar ebeveynlerini genel olarak kimseyle paylaşmak istemezler ve yeni bir kardeşin geliyor olması onları tedirgin eder. Bu tarz durumlarda yapılması gereken ilk şey çocuğa durumu izah etmektir. Eve bir bebeğin aniden gelmesi çocuğu şaşırtabilir bundan dolayı doğum gerçekleşmeden önce çocukla tıpkı bir yetişkinle konuşurmuş gibi konuşmak gerekir.

Eve yeni bir bebek geleceğini fakat bu durumun aile içerisindeki konumunu değiştirmeyeceğini anlatmanız gerekiyor. Doğum sonrasında ise daha önce çocuğunuzla gerçekleştirmiş olduğunuz tüm aktivitelere devam ederek değişen hiçbir şey olmadığını göstermenizde fayda var.

 

Arkadaşlarınla Paylaş!

Bir Cevap Yazın