Pedagog İncirli Tavsiyeleri

Pedagog İncirli hizmetimiz esnasında çocuklarınızla ve sizlerle devamlı iletişimde olarak kafanızdaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldırmaya yardımcı oluyoruz. Tıpkı yetişkinler gibi çocukların da duygusal veya fiziksel birtakım problemleri olabilir. Kimi çocuk ailesinin desteği ile bu problemlerin üstesinden gelirken kimisi bir desteğe ihtiyaç duyabilir. Bu tarz durumlarda bir pedagogdan yardım almanızda fayda olacaktır.

Pedagog seçimi de oldukça önemlidir. Çocuğunuzun karşı tarafı samimi bulması ve onunla iletişime geçmesi terapi süreçleri için önemli olacaktır. Aksi takdirde çocuk oraya gelmeyi reddedebilir, terapi süreçlerinde hırçınlaşabilir ve kendisini karşı tarafa açmaz.

Çocuklarda Kardeş Kıskançlığı Konusu

Çocukların birçoğu eve ondan başka birinin gelme ihtimalinden dahi rahatsız olur. Bunu hemen bir problem olarak görmenize gerek yoktur. Bazı çocuklar bu kıskançlığı zamanla aşsa da bazılarında devam edebilir. Kardeş kıskançlığı için öncesinde yapmanız gereken birkaç adımdan bahsedeceğiz. Pedagog İncirli tavsiyelerimizde de sık sık ailelere çocuklarla konuşmalarını öneriyoruz.

Çocuğunuzu tıpkı bir yetişkin ile konuşur gibi karşınıza alın ve ona durumu anlatın. Bir kardeşinin olacağını, eve geleceğini fakat onu hala seveceğinizi söyleyin ve hissettirin. Çocuk böylelikle gelecek olan bebeğin kendisi için olumsuz bir duruma sebep olacağı fikrini kafasından atabilir hatta bebeği oyun arkadaşı olarak da görebilir.

Bir sonraki adım ise geçmişte yapılanları devam ettirmektir. Örneğin her Pazar günü çocuğunuzla uçurtma uçurmaya gidiyorsanız bu aktivitenizi bebekten sonra da devam ettirin. Bu çocuğunuzun hayatında hiçbir şey değişmediğini görmesini sağlayacak ve sizinle olan iletişimini de kuvvetlendirecektir.

Pedagog Desteğinin Önemi Nedir?

Pedagog, çocuk eğitimcisi anlamını taşı ve özellikle okul öncesi dönemde karşılaşabileceğiniz sorunlarda sizlere ve çocuklarınıza büyük oranda yardımcı olur. Temel ihtiyaçların eğitimi ailede başlar. Örneğin yemek yeme, tuvalet yapma, yürüme gibi alışkanlıkların kazanıldığı yer çocuğun büyüdüğü evdir. Fakat bazı durumlarda çocuk tüm bunları yapmak istemeyebilir veya reddedebilir.  Bir uzmandan yardım almanız ise çocuğunuz ve sizin açınızdan daha faydalı olacaktır.

Arkadaşlarınla Paylaş!

Bir Cevap Yazın