Pedagog İstanbul Çocuk Kıskançlığı Değerlendirmesi

Mutlu bir evlilik süreci sonrasında ilk çocuğuna sahip olmayı bekleyen aileler yaşadıkları büyük heyecanı çocuk sahibi olduktan sonra da sürdürürler. İlk çocuğun gördüğü bu fazla ilgi sonrasında aileye gelecek ikinci bir çocuğun varlığını kabullenmesi oldukça zor bir süreç olarak aileyi karşılar. Anne ve babanın çocuklarını kardeş kıskançlığından koruyabilmeleri için çocuk psikolojisinde uzman olan pedagog İstanbul gibi bir metropolde çok sayıda bulunur. Ancak ebeveynlerin dikkat etmesi gereken nokta alanında uzman olmayan kişilerin çocuklarına tedavi uygulaması gerektiğidir. Bize gelen birçok müşterimizin söylediklerine göre çocuklarını daha önce götürdükleri kişilerin psikolojik olarak çocuklarını daha kötü noktaya getirdiğidir.

Doğru Pedagog İstanbul İçerisindeki Çocuklarda Kardeş Kıskançlığına Nasıl Müdahale Eder?

Çocukların kardeş kıskançlığına karşı alınabilecek belirli önlemler bulunuyor. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Çocuğu doğuma hazırlamak,
  • Kıskançlık ile anne arasındaki ilişkiyi belirlemek,
  • Öfke anında çocuğun nasıl yatıştırılacağını bilmek,
  • Kardeş kavgalarını doğru bir şekilde önlemek,

Erken yaşta gidilen çocuk psikoloğu tedavi yöntemleri ile hem ailenin hem de çocukların aile yapısını korumasını sağlar.

Çocuk Doğuma Nasıl Hazırlanır?

Kardeş kavramı ile sadece hamilelik sürecinde değil çocuğun ilk gelişiminden itibaren çocuğa anlatılması gerekir. Bu şekilde ileriki yıllarda çocuk kardeş yapısının gerekli bir oluşum olduğunu fark edecektir. Aynı zamanda çocuk kardeşini kıskandığını açık bir şekilde söylemesinin korkulacak bir şey olmadığını anlaması için anlayışlı bir tavır sergilenmelidir.

Kardeş Kıskançlığı Ve Anne Arasındaki İlişki

Aileye dahil olacak yeni bir bireyin annenin tüm sevgisini alacağı yönündeki izlenimleri ortadan kaldırmak annenin çocuğunu ne kadar çok sevdiğini söylemesi ile olacaktır. Ayrıca annenin bu dönemde çocuğuna karşı nasıl davranacağını öğrenme ihtiyacı çocuk psikoloğu olan pedagog İstanbul hizmetimiz ile karşılanabilir.

Öfke Anında Çocuğu Yatıştırmak

Kardeşi olduktan sonra onu kıskanarak zarar vermeye çalışan çocuğun yatıştırılması bağırmak yada ‘’kardeşini kabullenmek zorundasın’’ gibi sözlerle olmayacaktır. Doğru bir şekilde yatıştırmak için çocuğun ne kadar kızgın olduğunun anlaşıldığının söylenmesi gerekir. Bunlar söylendikten sonra anne veya babanın onu ne kadar sevdiğini söylemesi ve sarılması çocukta güvenmeyi sağlar.

Kardeş Kavgalarını Doğru Yönetmek

Kavga sırasında küçüğü koruyarak büyük çocuğun haklarına müdahale etmeyin. Çocukların bir süre ayrı odalarda kalması ve sonrasında tarafımızca pedagog İstanbul hizmetimizden tüm ailenin faydalanması aile sağlığı için faydalı olacaktır.

Arkadaşlarınla Paylaş!

Bir Cevap Yazın