Pedagog Nişantaşı Hizmeti

Pedagoglar, çocuk psikolojisi uzmanı ile sık sık karıştırılsa da aslında çocuk eğitimcisi anlamına gelirler. Pedagog Nişantaşı olarak çocuklarınızın gelişim sürecindeki her adımını daha sağlam daha kendinden emin ve güvenilir bir şekilde atmasına yardımcı oluyoruz. Aile içerisindeki eğitim her daim kıymetli ve önemlidir. Fakat bu eğitim esnasında aksaklıklar veya içinden çıkamadığınız durumlar olabilir.

Çocuğun seyrinde devam etmesi gereken gelişim süreci, çeşitli problemlerden dolayı değişiklik gösterebilir. Çocuk sorunlarla karşılaşabilir ve böyle durumlarda hırçınlaşabilir. Pedagog Nişantaşı tavsiyelerimizde daima çocuğunuzla kuvvetli bir bağ kurarak size her şeyini anlatmasını sağlamanızı öneriyoruz. Fakat ev içerisinde yaptıklarınızın karşılık bulamadığını düşünüyorsanız bir uzmandan yardım almanızda fayda olacaktır.

Pedagog Desteği Ne İşe Yarar?

Çocukların okul öncesi dönemi, algıları açık ve öğrenmeye çok meyilli bir şekilde geçer. Bu dönemde tuvalet alışkanlığı, konuşma, yürüme gibi temel olan birçok ihtiyacı öğrendiği gibi zararlı şeyleri de kolaylıkla bilinç altına alabilir. Örneğin bir tartışma anındaki gerginliği çocuk hafızasında biriktirir ve bazı durumlarda bu tartışmaların sorumlusu olarak kendini dahi görebilir.

Gergin ortamlarda büyüyen çocukların birçoğu yetişkinlik süreçlerini problemli ve psikolojik açıdan sıkıntılı şekilde geçirirler. Çocuğunuzun ileride de bu tip sıkıntıları yaşamasını istemiyorsanız pedagoglar ile iletişime geçebilirsiniz. Pedagog Nişantaşı hizmetimizde ilk olarak çocuk ile iyi bir iletişim kuruyor, ailenin sıkıntılarını dinliyor ve çocukla bir terapi sürecine başlıyoruz. Pedagog seçimi de bu noktada oldukça büyük bir rol oynuyor. Çocuk ile iyi iletişim kurulmadığı takdirde sorunlar daha da büyüyebilir ve çocuk terapi süreçlerini tamamen reddedebilir.

Ailenin Terapi Sürecine Desteği

Çocuğunuzla zaman geçirirken ona bir yetişkin gibi davranarak her şeyi size anlatabileceğini mutlaka belli edin. Siz de onunla muhabbet ettiğinizde çocuk size karşı daha rahat olacaktır. Çocuklar, anne ve babaları onlar kızmasın diye hatalarını, kusurlarını ve kırgınlıklarını söylemeyebilirler.

Bu da içine atmasına veya yalan söylemesine sebep olabilir. Bu tarz durumlarda pedagoglardan destek alabilirsiniz fakat çocuğunuzun arkasındaki en büyük desteğin ailesi olduğunu da unutmayın. Çocuğunuza güvendiğinizi ona hissettirin ve bütün problemleri beraber aşın.

Arkadaşlarınla Paylaş!

Bir Cevap Yazın