Pedagog Zeytinburnu Önerileri

Pedagog, çocuk eğitimcisi anlamına gelir ve çocuklarınızın gelişim sürecinin daha sağlıklı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olur. Pedagog Zeytinburnu hizmetimizde ise çocuklarınızın okul öncesi dönemlerinde yaşadıkları problemlere yardımcı oluyor, aile ile irtibatı kesmeden terapilere başlayarak problemleri ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.

Doğru pedagog seçimi, çocuğunuzun geleceğini etkileyecektir. Çocuk, karşısındaki insan ile samimi bir bağ kuramadığı takdirde sıkıntılarını anlatmayabilir agresif tavırlar gösterebilir ve terapi sürecini tamamen reddedebilir.

Öncelikle yapmanız gereken şey, pedagogun ona yardımcı olacak olan bir kişi olduğunu ve korkmaması gerektiğini anlatmanızdır. Daha sonrasında ise Uzman Klinik Psikolog & Pedagog Gülşah Öztürk Erten, çocuğunuz ile iletişim sürecini başlatacaktır.

Çocuklarda Tuvalet Alışkanlığı Nasıl Kazanılır?

Tuvaletini kendi başına yapmayı öğrenme eylemi her çocukta farklı zamanlarda öğrenilir. Bundan dolayı çocuğunuzun başka bir çocuktan daha sonra tuvaletini yapmayı öğrenmesi bir problem olarak görülmemelidir. Çocuklar, kaslarını 18. ve 36. aylar arasında kontrol etmeyi öğrenirler. Yani çocuk bu aralıklar içerisinde tuvaletini yapmayı öğrenebilir.

Çocuğun tuvaletini yapabilme alışkanlığını kazanması için psikolojik ve fizyolojik açıdan kendisini hazır hissetmesi gerekiyor.Çocuklar kendi tuvaletlerini yaptıklarında ve kaslarını yönetebildiklerinde buna mutlu olacaktırlar.

Bu süreç içerisinde oldukça hassas olmanızda da fayda var. Tuvaletini yapamadığı için onu cezalandırmak veya kızmak, eğitim sürecini zorlaştıracaktır. Tuvalet eğitiminin başlangıç noktası ailedir fakat çocuk eğitimi reddediyorsa pedagog Zeytinburnu önerilerimizi dikkate alarak bir pedagogdan yardım almanız gerekir.

Kardeş Kıskançlığı Durumunda Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Çocukların geneli, aileye yeni bir bebeğin katılmasından hoşlanmazlar. İlginin tümünün kendisinde olmasını isteyen çocuklara tıpkı bir yetişkine anlatırmış gibi yeni gelen bebekten sonra onun konumuyla ilgili hiçbir değişiklik olmayacağını anlatmanız gerek.

Bir kardeşi olsa da hala sizin için özel olduğunu ve bebekten sonra sevgilerinin azalmayacağını izah edin ve en önemlisi bebekten önceki hayatınızda çocuğunuza ayırdığınız vaktin aynısını daha sonra da ayırın ve aktivitelerinizi yapmaya devam edin.

Arkadaşlarınla Paylaş!

Bir Cevap Yazın