Pedagog Bahçelievler Tavsiyeleri

Gülşah Öztürk Erten, pedagog Bahçelievler hizmeti ile çocuklarınızın gelişim süreçlerinin daha sağlıklı bir biçimde ilerlemesine yardımcı oluyor ve sürecin tamamında yanınızda oluyor. Çocukların da iç dünyalarında tıpkı yetişkinler gibi problemleri olabiliyor ve çoğu zaman bu sorunları kolaylıkla dile getiremeyebiliyorlar. Bu gibi durumlarda ise davranışlarında problemler olabiliyor ya da hırçın tavırlarda bulunabiliyorlar.

Bu tarz durumlarda çocuğunuz ile iletişiminizi en doğru biçimde sağlamanız ve ona yardımcı olmanız gerekiyor. Pedagog Bahçelievler hizmetimizde daima tavsiye ettiğimiz nokta, çocuklarınızı anlamaya çalışmanız ve onlara destek olduğunuzu hissettirmenizdir. Eğer çocuk size karşı rahat olabilirse sıkıntılarını da size açacak ve çözüm üretebilmenize izin verecektir. Fakat çocuğunuz bu durumu inatla reddediyorsa bir pedagogdan yardım almanız gerekebilir.

Aile, Çocuklar İçin Çok Büyük Bir Yerdedir

Doğdukları günden itibaren yanında olan aile bireyleriyle bir bağ kuran çocuklar, ailesindeki bireyleri kendine model olarak alırlar. Kimi zaman kardeşlerini kimi zaman da anne veya babalarını. Bundan dolayı evdeki tüm bireylerin hareketlerine özen göstermesi ve dikkatli davranması gerekir.

Çocuk, aile içerisinde yaşanan her olayı hafızasında tutuyor ve bunu kendi davranışlarına da yansıtıyor. Tartışma ve boşanma süreçleri ise çocukları ciddi derecede etkileyen durumlardır. Olumsuz durumları çocuklara minimum seviyede yansıtmakta fayda olacaktır. Pedagog Bahçelievler, bu tarz durumlardan etkilenen çocuklarınızın sorunlarını aşmasına yardımcı olur.

Pedagog Bahçelievler İle Oyun Terapisi Nasıl Yapılır?

Çocukların kendini daha rahat ifade edebilmeleri açısından uygulanan oyun terapisi, oyuncaklar yardımı ile gerçekleştiriliyor. Çocuklar, başından geçen olayları, korkularını, üzüldüğü olayları bu şekilde ifade ediyor ve canlandırarak karşı tarafa aktarabiliyor.

Bu esnada oyuncaklarla canlandırma yaptığı için olayı tekrar anımsamış oluyor. Kendi kendine olayı yönlendirip, sonuçlandırabiliyor ve böylelikle çocuğun özgüveni gelişiyor.

Çocuğun kendini iyi biçimde ifade edebiliyor olması, yetişkinlik döneminde olumlu olarak geri dönüş sağlayacaktır.

Arkadaşlarınla Paylaş!

Bir Cevap Yazın