Üsküdar Çocuk Psikoloğu

Çocukların zihni yetişkinlerden çok farklı işler ve farklı biçimde düşünürler. Çocuklarınızın daha iyi gelişim sağlayabilmesi, uyumlu olması, doğru ve yanlış kavramlarını öğrenebilmesi için Üsküdar çocuk psikoloğu yardımı alabilirsiniz. Alacağınız yardımla beraber çocuğunuzun olumlu değişimini görebilirsiniz. Çocuğun sağlıklı bir karakteri olması açısından yetiştirilme tarzı ve aldığı eğitimler çok büyük önem taşır. Anne ve babalar çocuklarını iyi bir biçimde tanımalı ve ona karakterine göre davranmalıdır. Çocuğun yaşadığı şeyleri atlatabilmesi, sorunlarının üstesinden gelebilmesi için ailesinin daima yanında olması gerekir. Aileyle birlikte gerçekleştirilmesi gereken terapilere mutlaka tüm aile bireyleri katılmalıdır.

Aile Ve Çocuk Terapisinde Ailenin Rolü

Aile bireyleri mümkün olduğunca toplu gerçekleşen bu terapilere katılmalı ve çocuklarına destek olmalıdır. Üsküdar çocuk psikoloğu desteğimizde ebeveynlere devamlı olarak çocuklarıyla birlikte bazı şeyleri aşabileceklerini anlatıyoruz ve terapi boyunca iletişimde kalıyoruz. İlk görüşmenin detayları çocuğun doğduğu döneme kadar uzanır. İlk terapide çocuğun ve ailenin sorunun kaynağına inmesi sağlanır ve birlikte sorun tespit edilir. Sorun tespiti esnasında çocuğun sergilediği birçok yanlış davranışın da sebebi ortaya çıkar. Beraberinde 3 farklı seans daha gerçekleştirilir. Bu seanslar esnasında sorun daha derinlemesine incelenir ve çocukla terapi uzmanının bağı kuvvetlendirilir. Böylelikle çocuk kendini daha iyi ifade etmeye başlar. Tüm bu terapilerin ardında aileyle irtibata geçilerek son durum hakkında değerlendirme yapılır. Aile tüm sürecin içerisinde olmalıdır. Terapi sonrasında çocuğun sorunlarla baş etme kabiliyeti güçlenecek ve özgüveni artacaktır. Böylelikle ilerde zorlukların üstesinden daha kolay gelir.

Oyun Terapisi

Çocuklar başlarından geçen kötü olayları veya yaptıkları hataları korktukları için dile getirmekte zorlanabilirler. Veya henüz anlatarak ifade etme biçiminde çok iyi değillerdir. Üsküdar çocuk psikoloğu terapilerinde oyuncaklarla çocuklara kendilerini daha rahat ifade edebilme imkanı sağlıyoruz. Çocuklar kurdukları oyunlarla hem yaşadığı olaylarla tekrar yüzleşmeyi öğreniyor hem de birçok yeteneği gelişiyor. Aynı zamanda oyun esnasında vardıkları sonuçlardan yola çıkarak olan şeyin onun hayalinde nasıl bir yerde olduğunu ne gibi hasarlara yol açtığını da görebilirsiniz. Çocuklar oyuncakları 2. dili gibi kullanıp size korkularını rahatlıkla geçirebilirler.

Arkadaşlarınla Paylaş!